Nuo autoriaus

Sveiki! Mano vardas Šarūnas. Esu kaunietis. Šiuo metu gyvenu Švedijoje. Dar sovietmečiu, mokydamasis vidurinėje mokykloje, pastebėjau, kad Istorija bei kalbos pamokos man buvo įdomiausi dalykai. Baigęs vidurinę mokyklą, gerai mokėjau ne tik lietuvių, anglų ir rusų kalbas, bet buvau savarankiškai išmokęs ir lenkų kalbą. Pomėgis istorijai taip pat niekur nedingo. Nors tėvai išsiskyrė kai man tebuvo 4 metai, retų susitikimų su tėvu Aloyzu Blinstrubu metu, girdėdavo jo pasakojimą apie tai, kad mes, Blinstrubai, esame bajorų giminė. Sovietmečiu, tai kažkokio išskirtinio įspūdžio nedarė, tačiau atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, žmonėms pradėjus ieškoti savo šaknų, bajoriškoji Blinstrubų giminės istorija pradėjo žadinti mano susidomėjimą. Mano giminės šakoje, tėvo pusbrolis Stanislovas Algimantas Blinstrubas buvo pirmasis, kuris rado giminės medį, prijungė prie jo mūsų šaką ir legitimavo Blinstrubus Lietuvos Bajorų Karališkojoje Sąjungoje. Manau tokių žmonių buvo ir daugiau. Tai buvo postūmis ir man, kurio pasekoje 2002 metais atsirado interneto svetainė „Project Blinstrubs“ – pirmasis projektas, bandantis suburti Blinstrubus bei sudominti svetainės lankytojus minimalia informacija apie bajoriškąją Blinstrubų giminę. Šiandien, Europos archyvams intensyviai skaitmenizuojant savo dokumentų fondus, atsirado poreikis ne tik pabandyti dar labiau suburti Blinstrubus, bet ir giliau patyrinėti giminės istoriją bei kiek įmanoma labiau papildyti giminės genealoginį medį. Mano rusų, lenkų ir švedų kalbos žinios puikiai tarnauja šiam tikslui.

Dėl didelės JAV Blinstrubų bendruomenės, svetainę tenka kurti lietuvių ir anglų kalbomis, kas yra nemažas iššūkis mano labai vidutinėms anglų kalbos gramatikos žinioms, bet turiu viltį, kad netrukus atsiras šios svetainės bendraautorių, padėsiančių versti ją į anglų kalbą ar norinčių pildyti ją savo turimais ar rastais duomenimis.

Kviečiu visus Blinstrubus, Blinstrubaites ir Blinstrubienes aktyviai prisidėti prie šios, mūsų giminės svetainės kūrimo, dalintis informacija apie savo šakos Blinstrubus, siųsti Blinstrubų nuotraukas, metrikų kopijas ar kitus istorinius dokumentus. Tebūnie tai duoklė mūsų protėviams, neleiskime Blinstrubų istorijai nugrimsti  į nebūtį!

Nuoširdžiai,

Šarūnas Blinstrubas