Susitikimo liepos 6-7 d. programa

Mieli Blinstrub(i)ai!

Bajorų Blinstrubų giminė Lietuvoje gyvuoja daugiau nei 440 metų. Daugiau nei 440 metų istorijos – pradedant karo žygiais Abiejų tautų respublikoje su nuosavu kazokų pulku, priklausymu karalių dvarų svitai, dalyvavimu Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės politiniame gyvenime ir baigiant moksliniais, politiniais, kultūriniais ir bendruomeniniais pasiekimais Lietuvos ir JAV valstybių raidoje paskutinį šimtmetį.

Kartais nelengva suvokti, kad tokia nedidelė giminė sugebėjo įveikti laiko tėkmę ir nenugrimsti užmarštin, kai net žymiai didesnėm bajorų giminėm tai nepavyko. Tai yra mūsų stiprybė ir tuo mes turėtume didžiuotis!

Tam, kad mus sietų daugiau nei tik bendra pavardė, daugiau nei tik bendra istorija, bendras kraujas – svarbu susiburti, pabandyti labiau pažinti vieniems kitus, atrasti galimybę pasidalinti savo šeimų ir protėvių istorija.

Tuo tikslu kviečiame jus į bajorišką giminės susitikimą su bajoriška programa 2019 m. liepos 6-7 dienomis.

Susitikimo programa:

Liepos 6 diena

13:00-14:00 Susitinkame Blinstrubiškiuose, senojoje dvarvietėje, kur prasidėjo Blinstrubų giminės istorija. Kalbėsime apie žmones, kurie ten gyveno, kurie davė pradžią giminės plėtrai Žemaitijoje ir Lietuvoje. Adresas: Blinstrubiškiai, Paliepių seniūnija, Raseinių r.

Parkuotis galima Dvaro gatvėje, Raseinių pusėje ir paėjėti apie 100-150 metrų arba Dvaro gatvėje nuo Viduklės, kuri trumpesnė, bet siauroka.

14:00-14:30 Susitinkame Pužų dvaro dvarvietėje, ten, kur gimė ir iki 1796 m. gyveno mums žinomo giminės medžio pradininkai. Pakalbame apie dvarą, jame gyvenusius žmones. Pužus rasite Nemakščių miestelyje iš Žemaičių plento pasukus į dešinę Bartkiškio link ir pavažiavus apie 2,5 km.

15:00-16:30 Iškilmingos Šv. Mišios už Blinstrubų giminę, mirusius ir gyvuosius Blinstrubus Nemakščių Švč. Trejybės bažnyčioje (adresas  Vyšnių g. 2, Nemakščiai, Raseinių r.). Skaitome visų žinomų gyvų ir mirusių Blinstrubų vardus, meldžiamės už mirusius mūsų protėvius bei prašome Dievo malonių gyviesiems Blinstrubams ir jų šeimų nariams.

16:30-17:30 Po Šv. Mišių nešame pašventintą vainiką į Nemakščių kapines, kurių kalnelyje jį padedame mirusiems Blinstrubams atminti.

18:00-18:30 Renkamės Blinstrubų vakaronei kaimo sodyboje „Rokynė“ Adresas: Palukščio k. 3, Raseinių r. Informacija apie sodybą internete – www.rokyne.lt

Kaip rasti sodybą: Magistralės Klaipėda – Vilnius 150km (rodyklė Juodaičiai), sukti į dešinę, po viaduku ir įvažiuoti į seną, Ariogala – Raseiniai, kelią. Važiuoti 1,5 km Ariogalos link. Kairėje kelio pusėje – rodyklė Milašaičių k. 4km. Privažiavus Milašaičių kaimą laikytis kairės ir pavažiavus 500m – posūkis į dešinę.

Svečių registracija.

18:30 Prasideda Blinstrubų vakaronė. Iškilmingos vakarienės pradžia. Visą vakarą svečius linksmins muzikinė grupė „Metronomas“ iš Kauno. Bus daug muzikos visoms amžiaus grupėms – nuo liaudiškų užstalės dainų iki naktinės diskotekos su populiariausiais hitais. 

19:30-20:30 Visų dalyvaujančių Blinstrubų šeimų trumpi prisistatymai.

20:30-21:00 Vakarienė tęsiasi

21:00 Tautiškos giesmės giedojimas

21:10-22:00 Trumpa paskaita, pokalbiai apie giminę, nuotraukų peržiūra ekrane (atsineškite senų nuotraukų USB atmintinėje)

22:00 Bajoriško torto ragavimas, kava, arbata.

22:30 – 00:00 Šokiai, dainos su muzikine grupe, bendravimas

00:00-00:15 Ilgiausių metų už Blinstrubų giminę su keliant putojančio vyno taures.

00:15 – 03:00 Šokiai, dainos tęsiasi.

 

Liepos 7 diena

08:00-09:00 Nakvojusieji renkasi foje. Kava, arbata, gėrimas, vanduo su citrina ir mėtų lapeliais.

09:00-10:00 Bajoriški pusryčiai nakvojusiems (kitiems už papildomą mokestį).

10:00-13:00 Po pusryčių sodybos „Rokynė“ renginio vedėjas su instruktoriais pristato linksmą žaidimą „Eina peklan“, perskaito taisykles.

Po to startuojame su varžybomis. Komandos išsirenka kapitonus ir komandų pavadinimus. Kiekvienam svečiui yra uždedama (viena iš 3 spalvų) apyrankė. Taip iš anksto suskirstome svečius į 3 komandas.

Viso komandos sudalyvaus 10  atrakcijų : kapitonų mūšis;  lasas; šaudymas iš laidynių; dartai; lėkštutės;  stiklų daužymas akmenimis -„Išdaužk močiutės langą“; kamuoliukas; kojotai; tiras ir „ FINALINĖ RUNGTIS“

13:00-13:30  Iškilmingas  komandų-nugalėtojų paskelbimas.

13:30-14:00 Atsisveikinimas iki kito karto.

Visas renginys bus filmuojamas ir fotografuojamas

Vakaronės dalyvio kaina nenakvojančiam žmogui nuo 12 m. – 59 eur., vaikui 4-12 m. – 45 eur., mažesniems vaikams nemokamai

Vakaronės kaina nakvojančiam žmogui nuo 12 m. su pusryčiais – 76 eur., vaikui 4-12 m. – 61 eur., mažesniems vaikams nemokamai, miegant vienoje lovoje su tėvais ar vyresniais vaikais.

Į dalyvio kainą visiems įskaičiuota – sodybos „Rokynė“ nuomos kaina, iškilminga vakariėnė (2 rūšių vyniotiniai, virtas liežuvis su krienų-majonezo padažu, 3 rūšių rūkyti mėsyčių  gaminiai, „Graikiškos  salotos“, „Lietuviška mišrainė“,  2 rūšių silkutė,  pečiuje keptos vištienos gabaliukai  su česnakiniu padažu, šviežių daržovių asorti, vanduo su citrina ir mėtų lapeliais, gaiva, gira, užkandžiai prie alaus, kava, arbata, bajoriškas tortas ir karštas patiekalas – „Kiaulienos kepsnys su garnyru“. ) 2 taurės vyno arba 2 bokalai alaus bei po taurę putojančio vyno visiems suaugusiems (negeriantys galės padovanoti šiuos gėrimus kitiems artimiesiems), fotografo-filmuotojo paslaugos, muzikinės grupės paslaugos, auka Šv. Mišioms, vainiko kaina, sodybos „Rokynė“ žaidimai.

Nakvojantiems į dalyvio kainą papildomai įskaičiuota nakvynė 2-4 lovų kambariuose su bendrais arba atskirais patogumais ir bajoriški pusryčiai (Šaltų mėsyčių rinkinys, virti kiaušiniai, šviežios daržovės, sultinukas su bandelėmis, duona, kava , arbata, vanduo su citrina ir mėtų lapeliais.). Nenakvosiantys pusryčius gali užsisakyti atskirai registracijos metu. Kaina žmogui nuo 12 m. – 5 eur., vaikams 4-12 m. – 4 eur.

Tam, kad organizatoriai ir kaimo sodyba žinotų dalyvaujančių ir nakvojančių dalyvių skaičių, visi norintys dalyvauti kviečiami užsiregistruoti internetu: https://www.blinstrubas.com/index/susitikimas/

Svarbu: registracija į šventę baigiasi š.m. birželio 28 dieną. Užsiregistravus prašome iki birželio 28 dienos pervesti dalyvio mokestį už visus užregistruotus dalyvius, kitu atveju registracija negalios.

Dalyvio mokestį sumokėti galima pervedant į SEB banko sąskaitą LT91 7044 0600 0807 5456 Gavėjas: Šarūnas Blinstrubas arba per Paypal į el. pašto adresą sarunas@blinstrubas.com

Paskirtyje nurodykite: „Dalyvio mokestis“ bei vardą ir pavardę žmogaus, kuris pildė registracijos formą.

Esant klausimų rašykite Šarūnui el. paštu: sarunas@blinstrubas.com arba Vaidai: vaidabxxx@gmail.com

 

Iki susitikimo šventėje!