Auka paminkliniam akmeniui

Kilmingoji Blinstrubų giminė Lietuvoje gyvuoja jau daugiau nei 460 metų. Per šį ilgą laikotarpį ji keletą kartų vos neišnyko dėl karų, ligų ir kitų nesėkmių, tačiau jos istorija tęsiasi. Istorija, kuri daugiau nei šimtmetį dūlėjo užslėpta istoriniuose dokumentuose vėl išvydo dienos šviesą ir pasiekė giminės palikuonis. Mūsų kartos užduotis, kad atmintis apie kilmingąją Blinstrubų giminę vėl nenugrimztų į užmarštį. Per praėjusį Blinstrubų giminės susitikimą buvo pritarta pasiūlymui buvusioje Blinstrubiškių (Viduklės-Paalsės) dvaro vietoje pastatyti paminklinį akmenį, kuris apie mūsų giminę primins ir po šimto ar dviejų šimtų metų. Be to, šis akmuo taps bendra visų Blinstrubų giminės vieta Lietuvoje, į kurią norėsis atvažiuoti pačiam bei atvežti savo draugus bei giminaičius, tam, kad papasakoti apie kilmingąją Blinstrubų giminę, jos istoriją ir žmones.
Akmens pastatymo projektu rūpinasi giminės entuziastų komanda – Raseinių rajono tarybos narys Vincas Blinstrubas, p. Juozas Kazimieras Blistrabas, Bronius ir Adelė Blistrubiai su dukra Vaida ir giminės genealogas bei istorikas Šarūnas Blinstrubas. Akmenį giminei padovanojo Varnių seniūnijos Gintalų kaimo ūkininkas Algimantas Ivancevičius. Numatyta projekto sąmata apie 1500-1600 eurų į kurią įeina kranisto ir sunkvežimio paslaugos nuvežant į akmens dirbtuves ir į Blinstrubiškius, teksto iškalimas, žemės pagrindo paruošimas ir paminklo pašventinimas. Kaip atrodytų akmuo Blinstrubiškiuose galima pamatyti projekto vizualizacijoje aukščiau. Kad įgyvendinti šį projektą reikia giminės šeimų ir kitų žmonių pagalbos suaukojant lėšas. Skaičiuojame, kad aukos suma nuo šeimos galėtų būti apie 50-60 eurų, bet bet kokio dydžio aukos sveikintinos ir laukiamos.

Šiaulių, Varnių ir Raseinių krašto gyventojai, norintys paaukoti grynais auką perduoti gali šiems projekto nariams:

Šiaulių krašte p. Juozui Kazimierui Blistrabui (tel. nr.  +37041585969 arba +37067565798)

Telšių krašte p. Broniui ir Adelei Blistrubiams (tel. nr. +37061042246)

Raseinių krašte p. Vaidai Blistrubytei (tel. nr. +37061703682)

Tiems, kas norėtų aukoti pervedimu, prašome auką pervesti į SEB banko sąskaitą LT497044000008631443 Gavėjas: Šarūnas Blinstrubas. Mokėjimo paskirtis: Auka akmeniui. Pervesti taip pat galima per PayPal sistemą į el. pašto adresą sarunas@blinstrubas.com arba paspaudus mygtuką „Donate“ žemiau:


Laukiame Jūsų aukos iki spalio 1 dienos. Visų aukotojų vardai ir pavardės, nepriklausomai nuo aukos dydžio bus paskelbti Blinstrubų giminės svetainėje aukotojų sąraše. Pastačius akmenį, visi aukotojai galės gauti detalią projekto išlaidų suvestinę.
Ačiū!